VRASNA PARAMOTOR SKY RALLY 2011 Αποτελέσματα (Updated)

VRASNA PARAMOTOR SKY RALLY 2011 Αποτελέσματα (Updated)

Δημοσίευσηαπό VENTUS » Τρί Οκτ 04, 2011 1:54 pm

Τα αποτελέσματα της συνάντησης. Μελετήστε τα, βρείτε που υστερήσατε που υπερτερείτε τι πρέπει να διορθώσετε.
Σύντομα θα ξαναδιαγωνιστείτε. Μείνετε συντονισμένοι στους ΑΓΩΝΕΣ- ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ εδώ.

Συγχαρητήρια στους νικητές

Βλέπω ότι αισθάνεσθε τη ανάσα πολλών από πίσω σας :)

VENTUS

Για να δείτε τα αποτελέσματα και να τα κατεβάσετε πρέπει να είστε μέλη του forum και να συνδεθείτε με τον κωδικό σας.
Επίσης μπορείτε να τα δείτε στο www.aiolosdrama.org
Συνημμένα
Navigation.pdf
(46.07 KiB) Έχει μεταφορτωθεί 859 φορές
Final Standings.pdf
(22.92 KiB) Έχει μεταφορτωθεί 836 φορές
FastSlow.pdf
(23.39 KiB) Έχει μεταφορτωθεί 853 φορές
Y Slalom.pdf
(18.17 KiB) Έχει μεταφορτωθεί 851 φορές
KiteWar.pdf
(37.37 KiB) Έχει μεταφορτωθεί 857 φορές
Touch&Go.pdf
(25.92 KiB) Έχει μεταφορτωθεί 884 φορές
SpotLanding.pdf
(26.55 KiB) Έχει μεταφορτωθεί 850 φορές
TakeOff.pdf
(26.77 KiB) Έχει μεταφορτωθεί 823 φορές
Τελευταία επεξεργασία από VENTUS και Δευτ Οκτ 10, 2011 10:49 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
VENTUS
Friend
 
Δημοσ.: 94
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 04, 2009 12:16 pm

Videos

Δημοσίευσηαπό VENTUS » Σάβ Οκτ 08, 2011 8:19 pm

video από τον αγώνα

http://www.youtube.com/watch?v=mJ6mW7qY-ms
Άβαταρ μέλους
VENTUS
Friend
 
Δημοσ.: 94
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 04, 2009 12:16 pm

Navigation task

Δημοσίευσηαπό VENTUS » Δευτ Οκτ 10, 2011 11:11 am

Έβαλα τα αναλυτικά του Navigation task που είχαν ξεφύγει από την δημοσίευση.
VENTUS
Άβαταρ μέλους
VENTUS
Friend
 
Δημοσ.: 94
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 04, 2009 12:16 pm

Βαθμολογια Navigation

Δημοσίευσηαπό dinoshaidutis » Τρί Οκτ 11, 2011 11:05 am

Προσπαθώντας να αναλύσω την βαθμολογία μου στο navigation, είδα τυχαία το εξής.Για 5 ολόκληρα λεπτά διαφορά απο συναθλητή πήρα μόνο 20 πόντους παραπάνω ενώ για την ελλειψη μιάς φωτο πήρα 30 πόντους ποινή και βρέθηκα 10 πόντους απο κάτω.(Δεν πρόλαβα να πάρω τα γυαλιά μου και εβγαζα φωτογραφίες στα τυφλά σχεδόν).
Λέω λοιπόν οτι εφ όσον ειχαμε τα όργανα που έδειχναν σε ποιό σημείο φτάναμε,εγώ βαθμολογήθηκα ως φωτογράφος και μάλιστα αυστηρά.Το πήρα απόφαση, δεν κάνω για φωτογράφος!!!!
Άβαταρ μέλους
dinoshaidutis
Friend
 
Δημοσ.: 435
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 09, 2009 8:37 am

Δημοσίευσηαπό VENTUS » Τρί Οκτ 11, 2011 2:29 pm

Τα "όργανα" όπως λές, έδειξαν ότι έστριψες 185 μέτρα πριν από τον πυλώνα και πήρες φωτό από μπροστά του και δεν πήγες από πίσω του για να πάρεις την φωτογραφία . Άρα.... μάλλον καλός φωτογράφος είσαι, αλλού υστερείς.. ;)

VENTUS
Πάρε και την απόδειξη..

Εικόνα

Uploaded with ImageShack.us
Άβαταρ μέλους
VENTUS
Friend
 
Δημοσ.: 94
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 04, 2009 12:16 pm

Δημοσίευσηαπό dinoshaidutis » Τρί Οκτ 11, 2011 7:59 pm

Εχασα το μεγαλύτερο μέρος της ενημέρωσης γιατί εφνιδιάστηκα.Αν θυμάσαι ακυρώθηκε αλλο τασκ και ενω άδeιαζα την βενζίνη ανακοίνωσες το navigation με αποτέλεσμα να τρέχω πέρα δώθε και το μόνο που ακουσα ηταν βάρκες.Στο σημείο λοιπόν που εφτασα είδα κάτι βάρκες και νόμισα οτι αυτό είναι.Στούς επόμενους αγώνες πιστεύω να έχουμε καθορισμένο χρόνο για την έναρξη της εκάστοτε ενημέρωσης και της ακριβούς ωρας εκκίνησης του task.
Άβαταρ μέλους
dinoshaidutis
Friend
 
Δημοσ.: 435
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 09, 2009 8:37 am

Δημοσίευσηαπό vasilis » Τετ Οκτ 12, 2011 3:06 pm

dinoshaidutis έγραψε:Εχασα το μεγαλύτερο μέρος της ενημέρωσης γιατί εφνιδιάστηκα.Αν θυμάσαι ακυρώθηκε αλλο τασκ και ενω άδeιαζα την βενζίνη ανακοίνωσες το navigation με αποτέλεσμα να τρέχω πέρα δώθε και το μόνο που ακουσα ηταν βάρκες.Στο σημείο λοιπόν που εφτασα είδα κάτι βάρκες και νόμισα οτι αυτό είναι.Στούς επόμενους αγώνες πιστεύω να έχουμε καθορισμένο χρόνο για την έναρξη της εκάστοτε ενημέρωσης και της ακριβούς ωρας εκκίνησης του task.


Ντίνο, με το ζόρι ζορινά να πάρεις καλή θέση. Είσαι ο μοναδικός που ενοχλείται με την οργάνωση των αγώνων. Εάν νομίζεις ότι μπορείς να οργανώσεις καλύτερους αγώνες γιατί δεν το κανείς?

Και κάτι ακόμα όσον αφορά τις απορίες σου στο:

dinoshaidutis έγραψε:
Πέρυσι στο cros cuntry που θεωρείτε απο τα πιο ασφαλή,ειχαμε την αποχώρηση του Βασίλη Μπαρμπαγιάνη, που ηταν απο τους πρώτους μέχρι τότε. Διέκοψε την πτήση γιατί ζορίστικε στα θερμικά και εχασε τις πρώτες θέσεις.
Ο καθένας ειναι υπεύθυνος του εαυτού του και μπορεί να υποχωρεί.Δεν δημιουργεί το τασκ την επικινδυνότητα,θα μπούμε μέχρι εκει που μας πέρνει.Κανείς δεν μπορεί να σε προστατέψει απο τυχαίο κακό ή υπερπροσπάθεια.Αλωστε αυτά τα τασκ τα πέρνουμε έτοιμα απο πολύ εμπειρους διοργανωτές οι οποίοι θα ελαβαν ασφαλώς υπ'όψιν τους την ασφάλεια των πιλότων.
Ας πούμε όμως οτι το cros cuntry πέριση γίνονταν αργά το απόγευμα ή πρωι-πρωι.Τι θέση θα έπερνε ο Μπαρμπαγιάνης που δεν θα αντιμετώπιζε θερμικά?
Αδιάβλητο είναι κάτι που δεν αφήνει περιθώρια αμφισβήτησης απο τον οποιονδήποτε.Εγώ δεν αμφισβήτησ
α τίποτε. Επικινδυνότητα=δυσκολία
Αν ελθει ενας ξένος παρατηρητής στους αγώνες τι συμπέρασμα θα αποκομίσει? Ασφαλώς δεν θα τους θεωρήσει έγκυρους.


Και λέω εγώ τώρα, τι θα γινόταν αν,αν,αν,αν και αν ο παππούς μου η γιαγιά μου κλπ, κλπ.

Έπρεπε να σε εξηγήσω μερικά πράγματα αφού μου έχουν πει ότι έχει γίνει πλέον (ανοιχτό το θέμα Μπαρμπαγιάννης) απο μεριά σου. Ίσως να μην πρέπει να σου τα λέω αυτα, γιατί... πως να το κάνουμε ρε φίλε, είναι γνωστό πλέον σε όλους μας ότι παρεξηγήσε εύκολα. Χαλάρωσε λίγο.
Άβαταρ μέλους
vasilis
Friend
 
Δημοσ.: 289
Εγγραφή: Τρί Μάιος 01, 2007 10:24 pm
Τοποθεσία: Greece


Επιστροφή στο Αγώνες και Συναντήσεις

  • Συνολικά υπάρχουν 2 μέλη συνδεδεμένα: 0 εγγεγραμμένο, 0 με απόκρυψη και 2 επισκέπτες (με βάση ενεργά μέλη που έχουν συνδεθεί τα τελευταία 5 λεπτά)
  • Περισσότερα μέλη σε σύνδεση 514 την Πέμ Μάιος 02, 2024 11:04 am
  • Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες