ΠΕΡΙ ΑΓΩΝΩΝ

ΠΕΡΙ ΑΓΩΝΩΝ

Δημοσίευσηαπό dinoshaidutis » Παρ Μαρ 30, 2012 9:14 am

Τι θα γίνει τελικά με τους αγώνες?Εφτασε η άνοιξη και δεν ακούω κουβέντα.Ποιός γνωρίζει λεπτομέρειες ας μας γράψει!
Άβαταρ μέλους
dinoshaidutis
Friend
 
Δημοσ.: 435
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 09, 2009 8:37 am

Re: ΠΕΡΙ ΑΓΩΝΩΝ

Δημοσίευσηαπό VENTUS » Σάβ Μαρ 31, 2012 11:27 am

Για να φτάσουμε στους πραγματικούς αγώνες πάλι, γιατί εκεί είναι η εξέλιξη όπως διαπιστώσατε όσοι συμμετείχατε, (όχι σε παρωδίες του τύπου ..καλά βολευτείτε τώρα με μιά συνάντηση και βλέπουμε για αργότερα..) Χρειάζεται να "τρέξουν" πράγματα απο συγκεκριμένα άτομα που.. και γνώστες είναι και έμποροι δεν είναι.. (αυτό δεν είναι απαραίτητα κακό, αρκεί να μην έχεις αυτοσκοπό το πατρονάρισμα του χώρου) και "καραγκιόζηδες" που τους ενδιαφέρει μόνον να έχουν "αυλικούς" να τους δοξάζουν δεν είναι...

αλλά νοιάζονται για την εξέλιξη του χώρου επειδή ανήκουν σε αυτόν πολύ πριν εμφανισθούν οι καραγκιόζηδες και δεν ανέχονται την κοροιδία του ενός -δύο εμποράκων που το πραγματικό κίνητρο τους είναι να πουλήσουν τα υπερτιμημένα σκουπίδια τους...και να μονοπωλούν.

Έχω την βεβαιότητα ότι και κανονισμοί θα γίνουν και Πανελλήνιοι και Διεθνείς αγώνες θα γίνουν και ότι χρειάζεται το παραμοτερ για να προχωρήσει θα γίνει και επειδή από εμπειρίες στον χώρο μας άλλο τίποτε...

φιλικά, προτείνω σε όλους αλλά κυρίως σε αυτούς που παρεξήγησαν τον ρόλο τους, να επαναπροσδιορίσουμε την στάση μας στο άθλημα και να συνεργαστούμε όλοι μαζί άμεσα για το καλύτερο που μπορούμε να προσφέρουμε στους επόμενους..

αλλιώς ο χώρος για να αυτοπροστατευτεί, θα απορίψει κάποιους σαν παρείσακτους.. και θα τους αντικαταστήσει.. και δεν θα τους σώσουν ούτε οι αποκλειστικές τους αντιπροσωπείες...

το έχω δεί να συμβαίνει πολλές φορές στην κοντά 25ετη θητεία μου σε αυτόν (ονόματα και διευθύνσεις για τους νεώτερους στην διάθεση σας..).

ΥΓ.Οι αγώνες είναι ζωτική αναγκαιότητα του χώρου. Όταν σας συνάντησα την πρώτη φορά σε αγώνα αναρωτήθηκα για τους περισσότερους πως τα καταφέρατε και επιβιώσατε. Την δεύτερη φορά με εντυπωσιάσατε οι ίδιοι για τους οποίους αναρωτιόμουν. Αυτήν την φορά μάλλον θα με καταπλήξετε.. ;)

VENTUS
Άβαταρ μέλους
VENTUS
Friend
 
Δημοσ.: 94
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 04, 2009 12:16 pm

Re: ΠΕΡΙ ΑΓΩΝΩΝ

Δημοσίευσηαπό aris » Σάβ Μαρ 31, 2012 6:47 pm

Ρε άσχετε, θεωρείς ότι το 80% των Ελλήνων πιλότων είναι θύματα ????


Αν δεν ερχόμαστε 15 άτομα στους αγώνες θα πεταγες μόνος σου
εμείς οι κλεφτές έμποροι σου δώσαμε άξια ρε να μην πω και αντί να το εκτιμήσεις μας τη λες κιόλας ???

Όπως σε πέταξε από πάνω του βίαια το παραπέντε με τις ....... που έλεγες και έκανες, έτσι ανύπαρκτος είσαι και θα μείνεις στο παραμοτορ.
Τελευταία επεξεργασία από aris και Σάβ Μαρ 31, 2012 9:06 pm, έχει επεξεργασθεί 3 φορά/ες συνολικά
Μην αμελείτε να παίρνετε την πτήση σας.
http://www.youtube.com/profile?user=ariskol
www.ppg.gr
Άβαταρ μέλους
aris
Friend
 
Δημοσ.: 645
Εγγραφή: Τρί Οκτ 24, 2006 9:55 pm
Τοποθεσία: Λουτράκι

Re: ΠΕΡΙ ΑΓΩΝΩΝ

Δημοσίευσηαπό aimilios » Σάβ Μαρ 31, 2012 7:21 pm

(αλλά νοιάζονται για την εξέλιξη του χώρου επειδή ανήκουν σε αυτόν πολύ πριν εμφανισθούν οι καραγκιόζηδες και δεν ανέχονται την κοροιδία του ενός -δύο εμποράκων που το πραγματικό κίνητρο τους είναι να πουλήσουν τα υπερτιμημένα σκουπίδια τους...και να μονοπωλούν).


Εδω καπου διαφωνω, πιθανον καποιοι να εχουν και καποιο οφελος απο την διοργανωση λογω εμποριας αλεξιπτωτων και μοτερ αλλα αυτο δεν το βρισκω κακο οπως ειπες. Απο δε την εμπειρια μου ακουγοντας χρονια τωρα τις γνωμες των παραπενταδων του ελευθερου για το παραμοτερ θα ελεγα οτι δεν ηταν και οι καλυτερες, εβλεπαν τους παραμοτεραδες τελειως αποξιωτικα σαν παρακατιανους και ξαφνικα ειδα χρονια μετα να κανουν 180 μοιρες στροφη γιατι πιθανον να θελουν καποιο κοματι απο την πιττα του παραμοτερ. Φραση καποιου το 2002 στην Κονιτσα οταν του ειπε ο debill απο εδω ο φιλος μου πεταει με παραμοτερ να λεει "δεν θελω να ακουσω τιποτα για παραμοτερ" και ξαφνικα να θελει να γινει εκπαιδευτης. Το απεχθανονταν οπως ο διαβολος το λιβανι. Γνωμη μου οτι το παραμοτερ ανηκει σε αυτους που πετουν παραμοτερ και το τι θα γινει και πως ανηκει μονο σε αυτους που πετουν παραμοτερ και εχουν ξοδεψει χρονο και χρημα σ'αυτο, οι αλλοι καλο θα ειναι να μεινουν θεατες.

υ.γ. ο χαρακτηρισμος ¨καραγκιοζηδες" δεν στεκει, κι'εγω ειχα αντιπαραθεσεις με φιλους παραμοτεραδες αλλα με τιποτα δεν θεωρω οτι ειναι καραγκιοζηδες.
φιλικα Αιμιλιος
aimilios
Άβαταρ μέλους
aimilios
Friend
 
Δημοσ.: 488
Εγγραφή: Τρί Απρ 25, 2006 2:39 pm
Τοποθεσία: ΚΑΤΕΡΙΝΗ

Re: ΠΕΡΙ ΑΓΩΝΩΝ

Δημοσίευσηαπό VENTUS » Σάβ Μαρ 31, 2012 8:33 pm

Αιμίλιε ο χαρακτηρισμός καραγκιόζης αποδίδεται από εμένα σε συγκεκριμένο χαρακτήρα ανθρώπου που χρησιμοποιεί ένα σωρό τεχνάσματα για να εξαπατήσει για ίδιο όφελος έτσι ώστε να προκαλεί το γέλιο με τις μεθόδους που χρησιμοποιεί. Είναι ένας χαρακτηρισμός που δεν τιμωρείται και δεν θεωρείται συνήθως προσβλητικός αντίθετα με άλλους που χρησιμοποιούν οι μ@γκες του πληκτρολογίου εδώ.
Η διοργάνωση αγώνων για μένα έχει τελειώσει ,η διεκδίκηση "αξιωμάτων" επίσης, αλλά το δικαίωμα μου να καυτηριάζω συμπεριφορές που προσπαθούν να παρουσιάσουν το άσπρο για μαύρο παραμένει. Επίσης δεν μπορώ να εξηγήσω γιατί ότι γράφω θεωρούν κάποιοι ότι τους ταιριάζει γάντι όταν μάλιστα δεν αναφέρομαι ονομαστικά. Την άποψη μου λέω αλλά μάλλον ενοχλεί επειδή έχει βάση.
Δεν μπλέκω με συμπεριφορές αλάνας παρά μόνον όταν κάποιος τα επαναλάβει αυτά προσωπικά και κατ`ιδίαν αν έχει το σθένος. Από μακριά και με το πληκτρολόγιο όλοι μπορούμε..

VENTUS
Άβαταρ μέλους
VENTUS
Friend
 
Δημοσ.: 94
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 04, 2009 12:16 pm

Re: ΠΕΡΙ ΑΓΩΝΩΝ

Δημοσίευσηαπό gpal » Σάβ Μαρ 31, 2012 9:23 pm

γενικη απαντηση προς οποιον διαβαζει το ποστ

οποιος μαλλον εχει την μυγα μυγιαζετε.χααχχαχα.ειναι πολυ αστειο το ποσο ευκολα μπορει καποιος να καρφωθει.χαχαχα.εγω παντως δεν θιχτηκα οπως και οι περισσοτεροι γιατι απλα δεν ειμαστε και δεν σκεφτομαστε ετσι.

και στα σοβαρα τωρα,το ποιο δυσκολο πραγμα σε ενα χωρο ειναι να δεχθουμε οτι δεν μας ανηκει επειδη και καλα το ξεκινησαμε πρωτοι η πιο παλια(νοοτροπια στρατου...) και να καταλαβουμε οτι απλα μας αρεσει το ιδιο σπορ-χομπι οπως θελει ας το πει κανεις και μεχρι εκει,μεχρι εκει,δεν ανηκει τιποτα σε κανεναν.(αντε γιατι αμα ειναι ετσι να ερθουν οι γαλλοι και να απαγορευσουν το παραπεντε γιατι δεν μας γουσταρουν και εκεινοι ειναι πιο παλιοι απο εμας.χαχα ελεος με τις βουκολικες αποψεις) .τα ιδια προβληματα υπαρχουν σχεδον σε ολα τα σπορ ειδικα τα ενναλακτικα και δεν ειναι τυχαιο προφανως οτι οποιος δεν νιωθει ανετα στην μεγαλη κοινωνια διμιουργει μια μικρη εκει που νιωθει οτι τον περνει και το κομπλεξ και η κουτοπονηρια απλα κυριαρχει. σιγουρα και το παραμοτορ ειναι μια μικρη κοινοτητα αλλα οχι για μικροτητες και καυγαδες για προσωποικο οφελος.

η εμπειρεια μετραει σιγουρα και συζητηση και οι αντιπαραθεσεις ειναι παραγωγικες αλλα μονο οταν δεν υπαρχει προσωπικο οφελος ειτε οικονομικο ειτε αλλου ειδους.

ειδικη απαντηση
αν δεν ειχε αφιερωσει ατελειωτες ωρες απο την ζωη του ο ventus στο παραπεντε,ακομα το παραπεντε θα ηταν οτι ειναι η τζαμαικα για τα χειμερινα σπορ.γιαυτο για τους αδαεις των πραγματων και τους ημιμαθεις των γεγονοτων μην λεμε αστοχιες και διμιουργουμε εντυπωσεις αβασιμες.αμα ξεκινησω να απαριθμω τα οφελη τις καινοτομιες και τα καινουργια πραματα που γιναν στο χωρο του παραπεντε δεν θα τελιωνα ουτε σε μια βδομαδα.(κανονισμους-αγωνες-εκπαιδευσεις-συλλογους..........και...)

υ.γ.
δεν εγραφα ποτε αλλα μην γελιεστε οτι δεν παρακολουθω τα ποστ η τις εξελιξεις,και το λεω αυτο για να προλαβω αυτον που θα πει οτι υπερασπιζομαι το ventus και θα σχολιασει.απλα οταν η γελοιοτητα φτανει στην κορυφη δεν μπορω να κρατηθω.και το ποτηρι ειχε ξεχειλισει μετα το 3μερο sστη θηβα,οποτε ηρθε η ωρα να πω και γω ενα πολυ μικρο μερος της αποψης μου.
gpal
Guest
 
Δημοσ.: 3
Εγγραφή: Τρί Οκτ 04, 2011 1:30 pm

Re: ΠΕΡΙ ΑΓΩΝΩΝ

Δημοσίευσηαπό VENTUS » Σάβ Μαρ 31, 2012 9:44 pm

8)
Τελευταία επεξεργασία από VENTUS και Σάβ Μαρ 31, 2012 11:24 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
VENTUS
Friend
 
Δημοσ.: 94
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 04, 2009 12:16 pm

Re: ΠΕΡΙ ΑΓΩΝΩΝ

Δημοσίευσηαπό aris » Σάβ Μαρ 31, 2012 10:03 pm

Φιλέ Ντίνο θα τα πω άλλη μια φορά για σένα και για όλους τους φίλους που πραγματικά ενδιαφέρονται για το σπορ .
Οι κανονισμοί πέρασαν από την ΕΛΑΟ και εγκρίθηκαν δίχως την παραμικρή διόρθωση.
Εντός των ημερών περνά προέλεγχο από την ΥΠΑ ο άλλος κανονισμός που αφορά περισσότερο την οριοθέτηση του παραμοτορ σε σχέση με τα αλλά αθλήματα και τις απαιτήσεις τις ΥΠΑ. Αυτός δεν μας μπλοκάρει σχετικά με τους αγώνες , φιλικούς ή επίσημους.

Το πρόβλημα είναι ότι από τον Δεκέμβριο που πέρασε ο κανονισμός δεν μπορούμε να κάνουμε νομίμους αγώνες αν δεν τους προκηρύξει κάποια αερολέσχη και αν δεν έχουμε πτυχία.
Ας πάρουμε τα πράγματα με την σειρά.
1) Βάση του διεθνούς και του Ελληνικού κανονισμού υπερελαφρών πρέπει κάποια Αερολέσχη να αναλάβει σε συνεργασία με την ΕΛΑΟ τη διενέργεια σχολής εκπαιδευτών (αποκλείονται οι έμποροι και οι απλοί πιλότοι ).
2) Οι εκπαιδευτές που θα πάρουν το πτυχίο πρέπει να κάνουν νόμιμες σχολές και να εκπαιδεύσουν πιλότους.
3) Μετά κάποια αερολέσχη πρέπει σε συνεργασία με την ΕΛΑΟ να προκηρύξει επίσημους η φιλικούς αγώνες.

Αυτή είναι η πραγματικότητα που αν και ορισμένοι την γνωρίζουν πολύ καλά προτιμούν από το να την εξηγήσουν να πετούν λάσπη σε αυτούς που δούλεψαν σκληρά για την ανάπτυξη του παραμοτορ στην Ελλάδα.

και συνεχιζω...
Μην αμελείτε να παίρνετε την πτήση σας.
http://www.youtube.com/profile?user=ariskol
www.ppg.gr
Άβαταρ μέλους
aris
Friend
 
Δημοσ.: 645
Εγγραφή: Τρί Οκτ 24, 2006 9:55 pm
Τοποθεσία: Λουτράκι

Re: ΠΕΡΙ ΑΓΩΝΩΝ

Δημοσίευσηαπό aris » Σάβ Μαρ 31, 2012 10:40 pm

Φίλε Ντίνο ην προσωπική διαφορά που είχα με τον Χάρη δεν προσφέρετε προς εκμετάλλευση. Είναι καθαρά προσωπικό θέμα και δεν επηρεάζει σε καμιά περίπτωση τον χώρο του παραμοτορ. Δεν έχω σε καμιά περίπτωση πρόβλημα να συνεργαστώ με τον Χάρι ή με οποιονδήποτε σε οτιδήποτε θα μπορούσε να προάγει το Άθλημα, η αυτό λέγετε αγώνες ή φιλική συνάντηση ή απλά παρεηστικη συνάντηση κλπ .
Πιστεύω το ίδιο ισχύει και για το Χάρι .

Το πρόβλημα που έχει προκύψει με τους αγώνες το είχα επισημάνει πριν το σεμινάριο.
Γι αυτό είπαμε να κάνουμε την σχολή εκπαιδευτών σε τρεις δόσεις.
Η πρώτη θα ήταν το σεμινάριο και θα ακλουθούσαν άλλα δυο Σ/Κ μέχρι τον Ιανουάριο που θα περιελάμβαναν τρόπους εκπαίδευσης και εξετάσεις.

Έτσι το κόστος θα ήταν σπασμένο στα τρία και κανένας δεν θα παρατούσε την δουλειά του και το σπίτι του για 10 μέρες που απαιτεί η σχολή εκπαιδευτών.

Κάποιες κατίνες όμως γύρισαν τον κόσμο ανάποδα προκειμένου να ακυρώσουν αυτή την προσπάθεια με τηλεφωνά σε γνωστούς και αγνώστους παράγοντες.
Οι ίδιες κατίνες τώρα συνεχίζουν πετάνε λάσπη αντί να αναλάβουν τις ευθύνες τους.

Και για να τελειώνω αγώνες και φιλικές συναντήσεις νόμιμες δεν μπορώ να κάνω, υπάρχουν πλέων τα αρμόδια όργανα.

Φίλε Ντίνο ειλικρινά δεν έχω πάει πουθενά φέτος λόγο φόρτου εργασίας εκτός από μια Κυριακή στην Ανάβυσσο και αυτή τυχαία. Ειλικρινά κοντεύω να ξεχάσω να πετάω.

Στον gpal απαξιώ να απαντήσω
Μην αμελείτε να παίρνετε την πτήση σας.
http://www.youtube.com/profile?user=ariskol
www.ppg.gr
Άβαταρ μέλους
aris
Friend
 
Δημοσ.: 645
Εγγραφή: Τρί Οκτ 24, 2006 9:55 pm
Τοποθεσία: Λουτράκι

Re: ΠΕΡΙ ΑΓΩΝΩΝ

Δημοσίευσηαπό gpal » Σάβ Μαρ 31, 2012 11:28 pm

sto gpal λες οτι απαξιεις να απαντησεις αλλα αν πραγματικα δεν σε ενοιαζε δεν θα το ανεφερες καν.

αλλα ειπαμε νοοτροπια στρατου,νομιζετε οτι εχετε πιασει το παπα απο τα @ βουκολικα χωριατακια
και μικροαστοι καραγκιοζηδες,και μην ακουω για το σεμιναριο γιατι το μαγειρεμα πηγαινε και ερχοτανε,ποιες
3 δοσεις λες και μ@λ@κιες εδω μωρε και ποιος θες να σε πιστεψει αφου ειμασταν εκαι και βλεεπαμε και
ακουγαμε. εσυ ο ιδιος ειπες μπροστα μου οτι - ανεστη μην αγχωνεσε ο γιος σου μεσα ειναι και μας βολευει
ολους- παλιοκαραγκιοζη για να με δελεασεις εμενα και τον πατερα μου.χααχαχ νομιζεις οτι ολοι ειμαστε δουλες
του χρηματος η του συμφεροντος?το ιδιο βραδυ εγω ειπα στον πατερα μου οτι εγω δεν δεχομαι να γινω μερος
και εκπαιδευτης ενος σεμιναριου παρωδιας και μαγειρεματος και οτι θελω να βγω απο την λιστα της γελοιοτητας που
την εσβηνες και την εγραφες λες και εισαι ο αρχων του παραμοτορ.

θα με πεις ψευτη και οτι σε συκοφαντω?κατι που ειδα ακουσα εγω και αλλοι δεκα μαζι μου που εκεινοι πραγματικα απαξιουν
να ασχοληθουν μαζι σου

μην λεμε αλλο για το σεμιναριο εκπαιδευτων γιατι δεν σε περνει,και ουτε εχεις το σθενος να πεις την αληθεια.
θες μηπως να σου πω με ποιους μαλωσες και τους εβγαλες απο την λιστα σου?(τους λες και φιλους σου ενω εκει τους ελεγες αχρηστους-σορρυ ντινο και γιαννη και οχι μονο)
μηπως θα ηθελες να πω για το τεχνασμα για να μπει και ο γιος σου?οχι οτι δεν ειναι καλος πιλοτος αλλα τυπικα επρεπε να βρεθει τροπος.
η μηπως να θυμηθω για τις συμφωνιες με το ξενο εκπαιδευτη για το πως θα εξετασει και ποιους.η καλυτερα να σου θυμηζα εξω απο το κτιριο
τι ελεγες για τους κρητικους και τις γεωγραφικες τοποθετησεις εκπαιδευτων? εχω και αλλα αμα θελεις.για το πως εξεγησουσες οτι μας βολευει ολους ας γινουμε 10 εκπαιδευτες μεταξυ μας και μετα βλεπουμε και αλλα..........
λες να τα βγαζω απο το μυαλο μου?

ελεος με την παρωδια και την ψευτια πισω απο ενα πληκτρολογιο να λεμε οτι μας βολευει και τα αλλαζουμε καθε μερα οπως κατσει.
αν δεν μπορειτε να κανετε κατι καλο καντε οτι και εγω και οι υπολοιποι ,πετατε για να γουσταρετε και μονο και αφηστε το θεατρο σκιων χατζηαβατες,ουτε
καν καραγκιοζηδες.
Τελευταία επεξεργασία από gpal και Σάβ Μαρ 31, 2012 11:50 pm, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
gpal
Guest
 
Δημοσ.: 3
Εγγραφή: Τρί Οκτ 04, 2011 1:30 pm

Re: ΠΕΡΙ ΑΓΩΝΩΝ

Δημοσίευσηαπό aris » Σάβ Μαρ 31, 2012 11:47 pm

Αφού πέταξε τη λάσπη ο κλόουν πήρε και 5-6 φίλους τηλ να με πείσουν να διαγράψω τη δημοσίευση γιατί θίχτηκε επειδή αυτά δεν τα έλεγε για μένα αλλά για τον Χάρι λέει, τώρα πήρε τον κουβά με την λάσπη και το μήλο.
................................................................

Όλοι γνώριζαν ότι 2-3 άτομα από τους μετέχοντες στο σεμινάριο δεν είχαν ιδέα από παραμοτερ ή δεν ήταν έτοιμοι ακόμα να λάβουν μέρος. Από την άλλη δεν είχαν δηλώσει πριν το σεμινάριο ότι πάνε για εκπαιδευτές.
Θεώρησα σωστό να συμμετέχουν μονό στο σεμινάριο για πιλότους και τους διέγραψα από την λίστα αφού πρώτα τους ενημέρωσα ότι μόλις δουν τα ονόματα τους στην ομοσπονδία θα δημιουργηθεί πρόβλημα αμφισβήτησης και για τους άλλους που είχαν τα προσόντα,. Οι δυο δέχτηκαν, ο τρίτος δεν. Μετά από αρκετές συζητήσεις με όλους πάρθηκε η απόφαση να πάνε όλα τα ονόματα στην ομοσπονδία.
Η κατάληξη μόλις είδαν τα ονόματα και ας με διαψεύσουν όσοι ήταν παρών στην συνάντηση με την ΕΛΑΟ, να θεωρηθούμε ασόβαροι στα μάτια της ομοσπονδιας .
Για τους Κρητικούς τα είπαμε επανειλημμένως. Ο Χαρίδημος έχει πτυχίο εκπαιδεύου από την Αγγλία εδώ και 10 χρόνια και είναι μέλος της επιτροπής υπερελαφρων,
Και οι άλλοι δυο έχουν εκπαιδεύσει 10 άτομα στα 3 τελευταία χρόνια. Και ειδικά ο ένας έχει πάνω από 500 ώρες με διπλό.
Πόσα παραπάνω κριτήρια χρειάζονται για να δώσεις για εκπαιδευτής ???
Μήπως πρέπει να είσαι εκπαιδευτής Αλ πλάγιας ??.
Εκεί διαφωνήσαμε για τι δεν ήθελα το παραμοτερ να πέσει στα χέρια του Αλ πλαγιάς και έπεσε η λάσπη με απανωτά τηλ ακόμα και στην ομοσπονδία.
Τώρα έτσι όπως τα κάνατε για να γίνεις εκπαιδευτής παραμοτορ πρέπει να έχεις δίπλωμα πεπειραμένου πιλότου ή να είσαι εκπαιδευτής πλάγιας η βοηθός .
Έτσι όπως τα κάνατε η φάση ευνοεί ………………
Τι άλλο να πω λυπάμαι γιατί ούτε φέτος θα βγει εθνική ομάδα και απ ότι φαίνετε………..
Τελευταία επεξεργασία από aris και Κυρ Απρ 01, 2012 1:27 am, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
Μην αμελείτε να παίρνετε την πτήση σας.
http://www.youtube.com/profile?user=ariskol
www.ppg.gr
Άβαταρ μέλους
aris
Friend
 
Δημοσ.: 645
Εγγραφή: Τρί Οκτ 24, 2006 9:55 pm
Τοποθεσία: Λουτράκι

Re: ΠΕΡΙ ΑΓΩΝΩΝ

Δημοσίευσηαπό VENTUS » Κυρ Απρ 01, 2012 12:06 am

Δεν αξίζει πραγματικά να ασχοληθώ άλλο ξεπέρασες τα όρια της γελοιότητας που μπορώ να αντέξω._

VENTUS
Άβαταρ μέλους
VENTUS
Friend
 
Δημοσ.: 94
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 04, 2009 12:16 pm

Re: ΠΕΡΙ ΑΓΩΝΩΝ

Δημοσίευσηαπό dinoshaidutis » Κυρ Απρ 01, 2012 9:51 am

Εγινε τελικά το αντίθετο απο αυτό που περίμενα.Μετά απο τόσο καιρό δεν ξεθύμαναν ακόμη τα νεύρα σας.Η αφέλεια στο αποκορύφωμά της.Αυτό το χαρακτηριστικό μάς ακολουθεί παντού και σε σχέση με το ταπεραμέντο μας,σαν λαός, μας οδηγεί σε λάθη.
Παντελής έλειψη στρατηγικής για οποιονδήποτε σκοπό εργάζεστε όλοι.Τα μεγαλύτερα επιτεύγματα στην ανθρωπότητα εγιναν απο το πάντρεμα του ηδεαλιστή (εργάτη-εφευρέτη)με τον έμπορα γιατί ολα έχουν το κόστος τους.Δεν μπορεί λοιπόν να θεωρηθεί ήβρης η επαγκελματική ενασχόληση κάποιων με το άθλημα,ποσώς μάλον οταν έχουν αφιερώσει και αφιερώνουν χρόνια προσήλωσης στην συνεχή αναβάθμησή του.
Αν αφαιρεθούν οι χαρακτηρισμοί απο τις προτάσεις σας,θα είναι πράγματι ενας επικοδομητικός διάλογος και γέφυρα για συνέχεια ομαδικών προσπαθειών.Θυμηθείτε πόσο ωραία περνούσαμε στην Δράμα και στην Ασπροβάλτα και ξεχάστε το ατυχές περιστατικό στη Θήβα.
Σας προτρέπω να κάνεται όλοι επεξεργασία στις δημοσιεύσεις σας σβήνωντας και προσθέτωντας θετικότερα τις απόψεις σας.
Άβαταρ μέλους
dinoshaidutis
Friend
 
Δημοσ.: 435
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 09, 2009 8:37 am

Re: ΠΕΡΙ ΑΓΩΝΩΝ

Δημοσίευσηαπό nikos mezitis » Κυρ Απρ 01, 2012 1:37 pm

Ντροπη,ντροπη σε ολους σας.Ειλικρινα με κανατε να ντρεπομαι που ανηκω στον χωρο του παραμοτερ.Κριμα γιατι μερικοι απο εσας ειστε μορφωμενοι και υποβιβασατε το επιπεδο σας τοσο μα τοσο χαμηλα.Αναρωτιεμαι οταν το βραδυ πριν κοιμηθειτε κανετε την αυτοκριτικη σας,νοιωθετε καλα με τον εαυτο σας? :(
nikos bungee
nikos mezitis
Friend
 
Δημοσ.: 5
Εγγραφή: Πέμ Απρ 30, 2009 6:16 pm
Τοποθεσία: athina

Re: ΠΕΡΙ ΑΓΩΝΩΝ

Δημοσίευσηαπό mdrakakis » Δευτ Απρ 02, 2012 11:51 am

Διαβάζω ξανά και ξανά όλα όσα γράφτηκαν εδώ τις τελευταίες μέρες, και ειλικρινά αδυνατώ να καταλάβω τι νόημα μπορεί να έχουν όλα αυτά, και μάλιστα στην χρονική περίοδο όπου γίνεται μια πολύ καλή και συντονισμένη προσπάθεια σε συνεργασία με την ΕΛΑΟ για να εγκριθεί ο κανονισμός μας από την ΥΠΑ. Όλα αυτά, έτσι όπως γράφτηκαν, με τα πολλά και διάφορα υπονοούμενα και τους απαράδεχτους χαρακτηρισμούς, λυπάμαι Κύριοι αλλά όλα αυτά δεν είναι καθόλου σοβαρά πράγματα, και φυσικά δεν έχουν καμία μα καμία θέση εδώ. Όποιοι έχουν τυχών διαφορές, προσωπικές η οικονομικές εκκρεμότητες, μίση και αντιπάθειες, η ακόμα και ψυχολογικά προβλήματα θα τους συνιστούσα να έρθουν σε επαφή μεταξύ τους, με όποιο τρόπο θέλουν, και ας προσπαθήσουν να τα βρούνε, γιατί απλά δεν έχουν κανένα δικαίωμα να κάνουν ζημιά στον χώρο μας, και σε όλους όσους αγαπούν το σπορ. Νομίζω όλοι είμαστε αρκετά μεγάλοι (μέχρι και ευτυχισμένους παππούδες έχουμε) και δεν επιτρέπετε σε καμία περίπτωση να ρίχνουμε το επίπεδο τόσο χαμηλά χωρίς ουσιαστικό λόγο. Όταν συμβαίνουν τέτοιες καταστάσεις σε μια μικρή κοινωνική ομάδα όπως την δικιά μας, που σκοπό έχει μόνο την διασκέδαση, τότε αναρωτιέμαι γιατί διαμαρτυρόμαστε και αγαναχτούμε με τους πολιτικούς και την κατάντια της πατρίδας μας. Όσο για αυτούς που θέλουν τόσο πολύ να γίνουν αγώνες, ας φροντίσουν πρώτα να βρούνε λέσχη, να βγάλουν αεραθλητική ταυτότητα, και να είναι βέβαιοι ότι οι αγώνες θα γίνουν όταν και όποτε όλα θα είναι σωστά και νόμιμα . Σε ότι αφορά τον κανονισμό μας, θα ήθελα να σας ενημερώσω ότι έγινε μια πρώτη συνάντηση με την ΥΠΑ. Συγκεκριμένα ο γενικός γραμματέας της ΕΛΑΟ ,ο Χάρης και εγώ την Πέμπτη 29/3/12 συναντηθήκαμε με τους αρμόδιους φορείς της ΥΠΑ. Δεν είχαν αντίρρηση με τον κανονισμό όπως τον στείλαμε, αλλά ζήτησαν να προσθέσουμε κάποια πράγματα ακόμα, που κατά την γνώμη τους είναι απαραίτητα. Θα προστεθούν πιστεύω εντός της εβδομάδος, οπότε πολύ σύντομα θα γίνει και δεύτερη συνάντηση, και ελπίζω να μην χρειαστεί και άλλη. Τελειώνοντας θέλω να σας τονίσω Κύριοι ότι δεν χρειάζεται μεγάλη προσπάθεια για να σοβαρευτούμε.
mdrakakis
Friend
 
Δημοσ.: 55
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 28, 2007 2:03 pm
Τοποθεσία: athina

Re: ΠΕΡΙ ΑΓΩΝΩΝ

Δημοσίευσηαπό gpal » Δευτ Απρ 02, 2012 6:04 pm

Δεν νομιζω τα λογια να κανουν τη ζημια, τα λογια απλα περιγραφουν πραξεις και γεγονοτα αδιαμφισβήτητα, αρα μην μας πειραζει οταν λεγονται, αλλα οταν γινονται. το παρελθον βοηθαει στην βελτιωση για το μελλον μονο οταν αυτο ειπωθεί και αξιολογηθει.
gpal
Guest
 
Δημοσ.: 3
Εγγραφή: Τρί Οκτ 04, 2011 1:30 pm

Re: ΠΕΡΙ ΑΓΩΝΩΝ

Δημοσίευσηαπό mdrakakis » Δευτ Απρ 02, 2012 9:09 pm

Συμφωνώ ότι τα λόγια δεν κάνουν ζημιά. Εξάλλου με τον λόγο λύνονται τα προβλήματα. Αλλά με τον προφορικό λόγο και όχι με τον γραπτό και μάλιστα από το forum. Όχι από εδώ. Από εδώ μόνο ζημιά μπορεί να γίνει. Μπερδεύονται περισσότερο τα πράγματα και τελικώς βγαίνουν στην επιφάνεια πολλά και διάφορα, τα οποία αφ ενός δημιουργούν ένα πολύ άσχημο κλήμα, και αφ ετέρου, πώς να το κάνουμε, δεν ενδιαφέρουν τους πολλούς, αλλά τους λίγους. Δεν είναι σωστό, αλλά ίσως κάποιες φορές να χρειάζεται και η επέμβαση του διαχειριστή του forum για ευνόητους λόγους.
mdrakakis
Friend
 
Δημοσ.: 55
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 28, 2007 2:03 pm
Τοποθεσία: athina

Re: ΠΕΡΙ ΑΓΩΝΩΝ

Δημοσίευσηαπό aris » Δευτ Απρ 02, 2012 10:14 pm

αλλά νοιάζονται για την εξέλιξη του χώρου επειδή ανήκουν σε αυτόν πολύ πριν εμφανισθούν οι καραγκιόζηδες και δεν ανέχονται την κοροιδία του ενός -δύο εμποράκων που το πραγματικό κίνητρο τους είναι να πουλήσουν τα υπερτιμημένα σκουπίδια τους...και να μονοπωλούν.


Για να καταλάβω μετά την παραπάνω επίθεση πως έπρεπε να αντιδράσω όταν μάλιστα γίνετε από άτομα που μέχρι πρόπερσι αφόριζαν το παραμοτερ. πέρσι παρακάλαγαν τους εμποράκους να κάνουν έκθεση και να φέρουν κόσμο στους αγώνες για να έχουν επιτυχία.

Και στον πρώτο και στον δεύτερο αγώνα στήριξα με όλες τις δυνατότητες που είχα τους διοργανωτές και τον διευθυντή αγώνα για το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα στο μέτρο που μου αναλογούσε.

Πιθανών να ήταν λάθος μου που συζήταγα με όλους για να κάνουμε το καλύτερο δυνατόν με το θέμα του σεμιναρίου.

Και πάλι ο μόνος που είχε ενστάσεις ήταν ο παραπάνω που δεν χάνει ευκαιρία να μου επιτεθεί δίχως να του έχω δώσει δικαίωμα.
Αν νομίζει ότι αυτά που συζητήσαμε στο σεμινάριο ήταν δολοπλοκίες κάνει μεγάλο λάθος γιατί τη δολοπλοκία και το πατρονάρισμα δεν το συζητάς με όλους, το κάνεις ύπουλα δίχως να σε πάρει χαμπάρι κανένας.

Μανώλη θελω απαντηση στα παρακατω
Ποια ήταν η πρόταση μου στην ομοσπονδία για τη σχολή εκπαιδευτών??? ήσουν παρόν!
Τι έγινε μόλις είδαν τα τρία ονόματα που πίστευα εγώ και άλλοι ότι δεν έπρεπε να μπουν ??? ήσουν παρόν!
Ποιος δεν έστειλε το πρόγραμμα του σεμιναρίου για έγκριση ??

Σε αυτό το φόρουμ μπαίνει όλος ο κόσμος του παραμοτερ και δεν είναι δυνατόν ο καθένας που <νομίζει>, με τρεις αράδες ασχετες με την ερωτηση του Ντίνου, να σπιλώνει την αξιοπρέπεια και την αναγνωρισμένη δουλειά ετών, προσδοκώντας , ξέρω γω..Τί.??!!!!
Μην αμελείτε να παίρνετε την πτήση σας.
http://www.youtube.com/profile?user=ariskol
www.ppg.gr
Άβαταρ μέλους
aris
Friend
 
Δημοσ.: 645
Εγγραφή: Τρί Οκτ 24, 2006 9:55 pm
Τοποθεσία: Λουτράκι

Re: ΠΕΡΙ ΑΓΩΝΩΝ

Δημοσίευσηαπό vasilis » Τρί Απρ 03, 2012 1:57 am

Οποίος θέλει να τον σέβονται στον χώρο "απλά πετάει" και αφήνει τις μαλακίες.
Η συνεισφορά είναι η συμμετοχή στην πτήση, η συνεισφορά πάντα μιλάει απο μόνη της, η συνεισφορά δεν φτιάχνει αρχηγούς (εκτός κι αν είχαμε τίποτα εκλογές και δεν το πήρα χαμπάρι)

Για το φόρουμ καμία καινούργια ιστορία, κανένα βιντεάκι, κανένα τεχνικό θέμα να μαθαίνουμε.
Χαλαρά..
Engine: Simonini 202cc
Wing: Powerglider 26
Άβαταρ μέλους
vasilis
Friend
 
Δημοσ.: 289
Εγγραφή: Τρί Μάιος 01, 2007 10:24 pm
Τοποθεσία: Greece

Re: ΠΕΡΙ ΑΓΩΝΩΝ

Δημοσίευσηαπό nikos mezitis » Τρί Απρ 03, 2012 1:56 pm

Εχω μια πολυ καλη ιδεα,που εχει αποδειξει οτι εχει αποτελεσμα απο τα βαθη των αιωνων.Οσοι απο εσας εχετε καποια διαφωνια με καποιον αλλο απο τον χωρο του παραμοτερ,να οριστει μια συναντηση σε ουδετερο εδαφος,να πλακωθειτε στο ξυλο,και αμεσως μετα,αφου σκουπισετε τα αιματα,να πατε ολοι μαζι για μπυρες.Τι λετε,σας αρεσε η ιδεα μου ? :roll:
Τελευταία επεξεργασία από nikos mezitis και Τρί Απρ 03, 2012 11:31 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
nikos bungee
nikos mezitis
Friend
 
Δημοσ.: 5
Εγγραφή: Πέμ Απρ 30, 2009 6:16 pm
Τοποθεσία: athina

Re: ΠΕΡΙ ΑΓΩΝΩΝ

Δημοσίευσηαπό aimilios » Τρί Απρ 03, 2012 4:05 pm

Φιλοι μου το να γινοντε αγωνες ειναι καλο για ολους μας σε οποια πλευρα κι'αν ειμαστε (κατασκευαστης ,εισαγωγεας η απλα χρηστης). Οι Εγγλεζοι λενε: "racing impove the breed", o δε Soichiro Honda οταν κερδισε την πρωτη του νικη στην F1 ειχε πει:"Will not be content with this victory alone. We will study why we won and aggressively apply those winning technologies to new cars".
Το κερδος ειναι διπλο, απο τη μια βελτιωνομαστε σαν οδηγοι,πιλοτοι κτλ και απο την αλλη ο εξοπλισμος που χρησιμοποιουμε πχ(αυτοκινητα, μοτοσυκλετες, παραμοτερ κτλ)γινοντε γρηγοροτερα, ελαφρυτερα, πιο αξιοπιστα, γι'αυτο και θα πρεπει να βαλουμε ολοι το λιθαρακι μας για να γινοντε αγωνες.
Αυτα τα ολιγα γιατι η ωρα περασε και το φαι ειναι ετοιμο,
καλη μου ορεξη :wave:
aimilios
Άβαταρ μέλους
aimilios
Friend
 
Δημοσ.: 488
Εγγραφή: Τρί Απρ 25, 2006 2:39 pm
Τοποθεσία: ΚΑΤΕΡΙΝΗ


Επιστροφή στο Αγώνες και Συναντήσεις

  • Συνολικά υπάρχουν 3 μέλη συνδεδεμένα: 0 εγγεγραμμένο, 0 με απόκρυψη και 3 επισκέπτες (με βάση ενεργά μέλη που έχουν συνδεθεί τα τελευταία 5 λεπτά)
  • Περισσότερα μέλη σε σύνδεση 514 την Πέμ Μάιος 02, 2024 11:04 am
  • Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες